Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Nasza historia
Kontakt
 • Gospodarstwo Pasieczne
  Halina Buchalik
  Kostkowice, ul. Dworska 24
  43-426 Dębowiec
  NIP: 548-225-59-06
 • E-mail:sklep@pszczelespecjaly.pl
 • Telefon790787545
  33 856 20 88
 • Godziny działania sklepuOd poniedziałku do piątku 07.00 - 15.00 w sklepie w Kostkowicach W sklepie internetowym zamówienia można składać codziennie.
Zmiana języka
PolskiAngielski

.Google analitiks 4

Nasza historia

W świecie miodów i ich pozyskiwania liczy się właściwe podejście do pszczół, gwarantowane przez latami pozyskiwane doświadczenie. Tradycyjnie prowadzone pasieki o długiej historii dbają o te pożyteczne owady, zapewniając im zdrowie oraz dobre warunki, w zamian dostając wytwarzane przez nie produkty.
 

Początki - niewielka, przydomowa działalność

Historia firmy rozpoczyna się wraz z początkiem XX wieku, kiedy założona została pierwsza pasieka. Produkowała ona jednak miód jedynie dla lokalnej społeczności, niespecjalnie się rozrastając. W czasie wojny cały dorobek został niestety zniszczony i nie był możliwy do wykorzystania. Po jej zakończeniu, rodzina zdecydowała się jednak odbudować wszystkie elementy, aby móc dalej zajmować się hodowlą pszczół. Ojciec Pani Haliny Buchalik postanowił rozwinąć biznes, koncentrując swoje działania w okolicy Cieszyna.
 

Kultywowanie rodzinnej tradycji pszczelarskiej

W latach 90 nasze gospodarstwo zajmowało się hodowlą matek pszczelich i ich sprzedażą wysyłkową do wielu różnych pasiek na terenie całej Polski. Jest to jednak praca wymagająca bardzo dużego zaangażowania i nie dająca wystarczających dla Państwa Buchalików możliwości rozwoju. W 2001 roku zdecydowali się więc na założenie firmy, która, od tego historycznego momentu, produkuje szeroką gamę miodów zwykłych oraz pitnych, a także różnorodnych artykułów pochodzenia pszczelego. Rodzina posiada już czteropokoleniową tradycję, kultywowaną po dziś dzień, cały czas rozwijając swoją wiedzę. Syn założycieli - Dawid Buchalik, po skończeniu Technikum Pszczelarskiego w 2007 roku, postanowił dalej szkolić się w tej dziedzinie. W 2014 roku obronił tytuł magistra inżyniera zootechniki, by rozpocząć dalsze studia doktoranckie w katedrze Pszczelnictwa UWM.
 

Dalsza kontynuacja historii firmy

W 2006 roku, Państwo Buchalik stanęli przed koniecznością dostosowania pasieki do wymogów unijnych. Dzięki świetnemu zarządzaniu firmą, możliwe było zbudowanie w pełni profesjonalnego zakładu przetwórczego. Umożliwiło ono dalszy rozwój, a w konsekwencji także uruchomienie w 2016 roku miodosytni oraz sklepu internetowego. W 2019 roku pasieka została Mistrzem Województwa Śląskiego, a także laureatem Krajowym prestiżowego konkursu Agroliga. Jej historia i rozwój trwają do dziś i są gwarancją doskonałej jakości miodów.

Przejdź do strony głównej
Opinie o produktach
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl